Teisipäev, 24. oktoober
[esilehele]
 
ostukorv|uudised|ostuinfo|firmast|tooteinfo|edasimüüjad|klienditugi|tagasiside|kontakt
Logi sisse »
Andmetaastus

Tule Ordisse ja lase andmed kas Tallinnas või Tartus taastada

Ordi

Erinevate andmekandjate peal hoiame endale vajalikke faile, millest ei tahaks mingil juhul ootamatult ilma jääda. Pealtnäha mittetöötavat seadet aga ei tasu kohe päris maha kanda, sest katkiselt seadmelt on õige tehnika abil andmete taastamine veel võimalik.


Katkisele seadmele teostame tasuta diagnostika, et teha kindlaks kas sellelt on võimalik veel midagi kätte saada. Seejärel koostame hinnapakkumise ning lõpuks paigutame taastatud andmed kliendi andmekandjale või tema arvutisse. Diagnostikaks ja andmete taastamiseks kasutame professionaalseid eriseadmeid.


Vaata tutvustusvideot.


Tundub lihtne? Enamikel juhtudel nii ongi, kuid toome siiski välja mõned enimlevinud küsimuste vastused:


Millistelt seadmetelt saab andmeid taastada?
Teostame andmete taastamist HDD kõvaketastelt, RAID massiividelt, NAS võrguseadmetelt ja serveritest, SSD-mäluseadmetelt, mälupulkadelt ja mälukaartidelt.
Kustutasin kogemata olulised failid. Kas on võimalik need tagasi saada?
Kui ilmneb, et olete andmekandjalt ekslikult eemaldanud teile olulised failid, tuleks kohe lõpetada seadme kasutamine ja sellele uute andmete talletamine. Kui nii toimite, on enamasti võimalik kustutatud andmed veel taastada.

Kui kõvaketas ei ole enam arvutis leitav?
Tegu võib olla rikkis kõvaketta elektroonikaga, kuid kui ketta füüsilised omadused on parandatavad, saab siiski teha andmete taastamist.

Kui andmekandja kukkus maha ja ei tööta enam?
Põrutuse tagajärjel võib saada kahjustatud kõvaketta meedia või lugemispead. Enamasti on sellisel puhul võimalik andmed taastada.

Vedelikukahjustus?
Vedelik kahjustab kõvaketta elektroonikat ja seetõttu ei ole mõistlik seda käivitada või edasi kasutada. Rikkis elektroonikaga kõvaketas ei ole enamasti arvutis leitav, kehvemal juhul ei käitu ka kõvaketta mootor.

Milliseid kahjustusi ei saa taastada?
HDD puhul ei saa taastada juhtumeid, kus andmekandja meedia on suures osas kahjustunud või andmed on kõvakettal korduvalt üle kirjutatud. Flash-mälude puhul saame aidata ainult nendel juhtudel, kui andmekandja mälukivi on terve (ei ole murdunud, pragunenud, põlenud vm).

Mida mitte teha?
Kindlasti ei tasu kõvaketta taastamist ise proovida. Sageli tehakse ise kõvaketas lahti ja katsetatakse erinevaid nippe. Tulemus on kahjuks alati see, et meie kätte jõuab kõvaketas, mis on palju halvemas seisukorras kui algselt.

Millised on tööde tähtajad?
Hinnapakkumise teeme 2-3 tööpäeva jooksul. Selle aja sees teostame seadmele tasuta diagnostika ja anname teada edasise teenuse maksumuse.

Kui palju maksab andmete taastamine?
Kõvaketta andmete taastamise tasu sõltub sellest, kas seade on vigastatud või soovitakse taastada kustutatud andmeid. Kergematel juhtudel jääb tasu alla 100 euro, suuremate vigastuste puhul võib olla üle 250 euro.

Kuhu katkine seade toimetada?
Selle võid tuua lähimasse Ordi esindusse.

Kui soovid rohkem infot andmete taastamise kohta, tasub seda küsida Tallinna garantiiteeninduse juhatajalt Ralf Vannikult: ralf@ordi.ee


[tagasi]   [esilehele]


 © 2006-2017 AS Ordi | kontakt | Ordi Facebook Ordi Google+ Ordi Youtube