Neljapäev, 23. jaanuar
[esilehele]
 
ostukorv|uudised|ostuinfo|firmast|tooteinfo|edasimüüjad|klienditugi|tagasiside|kontakt
Logi sisse »
Ordi kliendid kingivad igale Eesti lastekodule uue arvuti

5. detsember 2007

Inimesed, kes ostsid sel aastal Ordi arvuti, andsid oma panuse heategevusprojekti, mille raames saab 45 Eesti lastekodu endale uue arvuti. Kingituste raha kogutakse jõuludeni. Ordi annetab aasta lõpus iga müüdud arvuti tulust osa lastekodudele arvutite ostmiseks. Microsoft Eesti toetab heategevusprojekti tarkvaraga ja 100 000 krooniga. Microsofti abil varustatakse uued arvutid Windows Vista Home Premiumi ning Office kodu ja õppuri paketiga.

“Käesoleva aasta jooksul on Ordi müünud ca 32 000 arvutit. Kõik ostjad on andnud oma panuse lastekodude aitamiseks. Nüüd, aasta lõpus, oleme inimeste abiga kogunud üle 500 000 krooni. Sellest piisab, et kõik 45 lastekodu saaksid endale kaasaegse arvuti, “ ütles AS Ordi juhataja Sulev Sisask.

“Miks just lastekodud? Jõulud on rahulikud pühad, kõik tahavad saada osa mingist imest, saada kingitusi. Me tahame anda ka lastekodulastele võimaluse ennast arendada, laiendada oma maailmavaadet ning tegeleda samade asjadega, millega teisedki lapsed ja noored,“ ütles Sulev Sisask.

Microsoft Eesti esinduse juhi, Rain Laane, sõnul on Microsoft alati abivajajaid aidanud. „Lastekodude aitamine ei ole meile esimene heategevusprojekt. Microsoft on vastutustundlik ühiskonnaliige ja me toetame võimalusel alati neid, kes abi vajavad,” kinnitas Laane.

Lastekodude valimisel lähtuti Sotsiaalministeeriumi ning Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühenduse soovitustest ja sellega kaeti enamik Eesti lastekodudest. Iga lastekodu saab endale ühe arvuti.

“Välja valitud 45 hulgas on nii laste-, noorte- kui ka turvakodusid. Asenduskodu vajab Eestis umbes 1600 last,” ütles Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühenduse juhatuse esimees ja Pärnu lastekodu juhataja Priit Sutt.

Sutti sõnul on selline kampaania lastekodude jaoks väga teretulnud: ”Tavaliselt peame saama hakkama humanitaarabi korras antavate arvutitega, mis on juba tehniliselt ja moraalselt vananenud ning kõlbavad ainult trükimasinaks. Seekord saame aga uued arvutid.”

“Jõulude ajal mõeldakse ikka abivajajate peale. Kes võiksid veel rohkem abi vajada, kui vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsed? Uued arvutid on väga hea jõulukink lastekodudele ja leiavad kindlasti väga hea rakenduse,” lõpetab Priit Sutt.


Kontakt

Jaan Pikk, AS Ordi kommertsjuht,
e-post: jaanordi.ee
telefon: 659 9081

Priit Sutt, Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühenduse juhatuse esimees ja Pärnu lastekodu juhataja
e-post: lastekuninet.ee
telefon: 5567 6191


[tagasi]   [esilehele]


 © 2006-2018 Ordi AS | kontakt