Esmaspäev, 27. jaanuar
[esilehele]
 
ostukorv|uudised|ostuinfo|firmast|tooteinfo|edasimüüjad|klienditugi|tagasiside|kontakt
Logi sisse »
Windows 10 Creators Update

10. aprill 2017

Alates 11.aprillist hakkab Microsoft välja andma Windows 10 kolmandat uuendust nimega Creators Update. Suuri muutusi Windowsi väljanägemises ei tasu karta ega oodata, sest uuenduse põhirõhk langeb siiski erinevale loomingulisusele nagu nimigi ütleb.

Toome välja mõned muutused, mida uuendus endaga kaasa toob:


Paint 3D

Tavapärane ja teada-tuntud Paint on meile ka edaspidi kättesaadav, ent ühe suurima teemantina kaasneb Creators uuendusega lisaprogramm Paint 3D. Minimalistliku väljanägemise juures on sellel siiski palju rohkem võimalusi: erinevad pintslid, 3D objektid, 2D kleepsud ja huvitavad efektid, mida oma loomingule lisada saad.

Nagu nimigi ütleb, annab Paint 3D meile võimaluse luua kergema vaevaga 3D loomingut. Sisseehitatud 3D mudelite hulgast saab valida mehe, naise, kassi ja koera kujutise vahel, mille põhjal erinevaid lahendusi katsetada, kuid Remix 3D poest saab neid alla laadida veelgi.

Kui muidu peab 3D-loomise tarkvara eest käima raha tavaliselt kopsaka rahasumma, siis Paint 3D on kindlasti huvitav tasuta lisavõimalus. Muidugi on selle võimalused professionaalses võtmes piiratud, kuid entusiastlikule digikunsti harrastajale võib see olla kasulikuks alustalaks.


Game Bar

Creators uuendus toob endaga kaasa ka palju huvitavat mänguritele. Vajutades klaviatuurikombinatsiooni Windows + G, saab aktiveerida mänguririba, mis toetab mängude live-edastamist. See on mõeldud vähenõudlikule striimerile ja seda on kergem püsti seada kui näiteks Twitchi streami. Lisana tutvustab uuendus Beam programmi toetust, mille läbi on striimimine oluliselt lihtsustatud.


Windows arendab edasi ka oma ühenduvust Xbox-iga ja annab Xbox Live sõpradele teada, kui oled oma mänguriribal live-edastuse tööle pannud. Seda saab vaadata nii arvutiekranailt kui Xbox One vahendusel.


Game Mode

Lisaks mänguriribale tutvustab Creatursi uuendus meile ka eraldi mängurirežiimi, mis seab kõrgema prioriteedi arvuti jõudlusest avatud mängule. Näiteks kui sul on korraga lahti mõni mäng ja programm, suudab Windows ise suurema tähelepanu suunata mängule ja seeläbi tagada stabiilsemad kaadrisagedused (frames per second).


Tulevikus plaanib Microsoft seda võimalus laiendada ka disaineritele, kus Windows suudaks oma põhijõudluse suunata avatud disaineriprogrammidele ja jätta tagaplaanile jooksma kõrvalised programmid.


Edge

Microsoft jätkab innukalt ka Edge brauseri uuendamist. Kipume Edge’t ikka seostama vana ja üsnagi kõlbmatu Internet Exploreriga, kuid tuleb tõdeda, et Edge on jõudmas isegi kõrgemale tasemele, kui meie siiani eelistatud Crome ja Firefox brauserid.

> Vahelehed
Üheks uudseks võimaluseks Edge-s saab näiteks olema see, et erinevate vahelehtede vaatlemiseks piisab sellest, kui hiirega lihtsalt tab-i kohale liikuda (ilma vajutamata). Täpselt samal põhimõttel töötab praegu Windowsi tegumiribal olevatest akendest hiirega üle liikumine.
Samuti saab Edge-s võimalik olema vahelehtede kogumi salvestamine sarnaselt järjehoidjate lisamisega, millele klikkides avaneb siis salvestatud vahelehtede kogumik.

> E-raamatud
Edge hakkab toetama ka e-raamatute lugemist, mis suudab avada nii PDF kui ka EPUB faililaiendusi, mida saab alla laadida Windowsi Poest.


Veel lisasid

Virtuaalreaalsuse tajumine Windowsis navigeerimisel ja sisseehitatud laienduste kasutamisel.

Kuidas uuele versioonile uuendada?

Tasub märkida, et uuendus ei tule korraga kõigile kättesaadavaks, vaid hakkab alates 11.aprillist tasapisi erinevatesse seadmetesse jõudma. Selleks, et see kõigi kasutajateni jõuaks võib kuluda paar kuud. Seda seepärast, et Microsoft soovib esmalt ise kõik erinevad riistvarad läbi katsetada, et veenduda nende Creators Update jooksmise võimekuses ilma vigadeta.

Uuenduse saamiseks on vajalik Windows 10 Home või Pro täisversiooni olemasolu. Kui sul ei ole veel Windows 10’t, saad selle soetada meie e-poest või lähimast esindusest: https://goo.gl/gkrYg6


---
Viidad:

Allikas: https://www.engadget.com/2017/03/29/windows-10-creators-update-review/
Loe lähemalt: https://www.microsoft.com/en-us/windows/upcoming-features


[tagasi]   [esilehele]


 © 2006-2018 Ordi AS | kontakt