Pühapäev, 30. aprill
[esilehele]
 
ostukorv|uudised|ostuinfo|firmast|tooteinfo|edasimüüjad|klienditugi|tagasiside|kontakt
Logi sisse »
Andmetaastus

Tule Ordisse ja lase andmed kas Tallinnas või Tartus taastada

Ordi ORDI Extreme

Arvuti HDD kõvaketaste, SSD-mäluseadmete, mälupulkade ja mälukaartide (SD, MS, xD, MMC, CF) diagnostikaks ja andmete taastamiseks kasutame professionaalseid eriseadmeid. Esmalt tehakse seadmele tasuta diagnostika. Seejärel koostame hinnapakkumise ning lõpuks paigutame taastatud andmed kliendi andmekandjale või tema arvutisse.

KKK

Tundub lihtne? Enamikel juhtudel nii ongi, kuid ikka ja jälle tekib seoses andmete taastamisega mitmeid küsimusi. Püüame neile kohe vastata.

Kuhu katkine seade toimetada?

Selle võid tuua lähimasse Ordi esindusse või otse Tartu või Tallinna teenindusosakonda.

Kukkus maha, mis saab edasi?

Põrutuse tagajärjel võib saada kahjustusi kõvaketta meedia või lugemispead. Saame taastada infot ka juhul, kui ketas ei taha enam hästi toimida või arvuti seda enam üldse ei leia.

Vedelikukahjustus?

Vedelik kahjustab kõvaketta elektroonikat ja seetõttu ei ole mõistlik seda käivitada või edasi kasutada. Rikkis elektroonikaga kõvaketas ei ole enamasti arvutis leitav, kehvemal juhul ei käitu ka kõvaketta mootor.

Mis on tavalisemad probleemid flash mälu puhul?
  1. Loogilised vead failisüsteemis, kadunud või kustutatud andmed.
  2. Füüsilised vead, mille puhul arvuti ei tuvasta seadet või selle leidmisel ei näita konkreetset suurust.
Milliseid kahjustusi ei saa taastada?

Flash puhul saame aidata ainult nendel juhtudel, kui andmekandja mälukivi on terve (ei ole murdunud, pragunenud, põlenud vm). HDD puhul ei saa taastada juhumeid, kus andmekandja meedia on suures osas kahjustunud või andmed on kõvakettal korduvalt üle kirjutatud.

Mis maksab andmete taastamine?

Kõvaketta andmete taastamise tasu sõltub sellest, kas seade on vigastatud või soovitakse taastada kustutatud andmeid. Mured kõvakettaga on sarnased, aga iga olukord on eriline. Kergematel juhtudel jääb tasu alla 100 euro, suuremate vigastuste puhul võib olla üle 300 euro.

Flash mäluseadmete tarkvaralise vea korral jääb hind 50-120 €, lihtsamad füüsilised vead 120-250 €, keerulisemad füüsilised vead üle 250 €.

Millised on tööde tähtajad?

Hinnapakkumise teeme 2-3 tööpäeva jooksul ja see on kliendile tasuta. Kui hind jääb kõrgeks, saab seadme lihtsalt tagasi võtta.

Mida mitte teha?

Kindlasti ei tasu kõvaketta taastamist ise proovida. Sageli tehakse ise kõvaketas lahti ja katsetatakse erinevaid nippe. Tulemus on kahjuks alati see, et meie kätte jõuab kõvaketas, mis on palju halvemas seisukorras kui algselt.

Flash- või HDD-andmekandjate taastamise kohta saad täpsemat infot Tallinna garantiiteeninduse juhatajalt Ralf Vannikult: ralf@ordi.ee


[tagasi]   [esilehele]


 © 2006-2017 AS Ordi | kontakt | Ordi Facebook Ordi Google+ Ordi Youtube